Clubs

Club Name

Club Leader

Club Advisor

Room #

Meeting Day (Lunch)

Acapella Club Kelsey Andrews Reifschnieder M1 Thursday
Anime Club Isabella Hui Johnson B200 Tuesday/Thursday
iOS App Development Club Matthew Eng Rainaldi A157 Monday/Friday
American Sign Language Club Jaqueline Kao Gorgani A204 Friday
Art Club Jessica Fetanatnia Yapp M130/131 Thursday
Art for Foster Care Dannie Wang/Rachel Zheng Stock M131 Wednesday
Black Student Union Club Khylah Ragler Abernathy A219 Thursday
Bollywood Club Abhaya Krishnan-Jha/ Katherine Arackaparambil Appleman C104 Thursday
Brazilian Club Leo Vieira Lazlo A145 Thursday
Bring Change to Mind(BC2M) Kelsey Andrews Dybdahl E116 Thursday
Card Games Club Leo Navarro Herrera A203 Thursday
Chain Reaction Club Zulma Canahui Dinges A163 Wednesday/Thursday
Christian Club Dianna Ortiz Casale C012 Wednesday
Classic Games Club Leo Navarro Herrera A203 Thursday
Design Thinking Club Zion Shih Kreiman-Cintas A162 Wednesday
Digital Art & Design Club Lily Sai Yapp M130 Thursday
FBLA Austin Salvail Rosenthal A161 Wednesday
Filipino Club Joseph Salumbides Braganza B207 Wednesday
GSA Marianne Tessier Ortega A143 Thursday
Girl Up Catherine Mahoney Mitchell A161 Monday
Golf Club Lynn Sasaki Ikeda Biotech Friday
Green Team Cole Mefford/Sabrina Jin Appleman C104 Thursday
Healthcare Aid Club Tiffany Tang Zenilman C110 Monday
Improv Club Elisa Eimon Pirie M110 Thursday
Indian Club Abhaya Krishnan-Jha/ Katherine Arackaparambil Appleman C104 Wednesday
Interact Club Lauren Hayat Kalinski A222 Tuesday
Interactive Coding Club Anna Zheng/ Katherine Arackaparambil Fergusson B102 Thursday
International Food Club Emily Chu G.Rosenthal A221 Friday
Jew Crew Elizabeth Mitelman Zenilman C110 Thursday
Junior Statesmen of America Ryan Legault Kalinski A220 Monday
Key Club Jonathan Li/Sandra Yao Malone B2015 Monday
Kids Help Kids Priyanka Kannabran Ikeda Biotech Monday
La Raza Unida Rolando Escobar/Jose Leon Morales/Cervantes A147 Wednesday
Leo Club Olivia Kam Norman A217 Thursday
Mateo Got Sole Thomas Liu-Shao/Andy Chen Norman A217 Tuesday
Math Team Cindy Zhang Cintas A162 Friday
Mock Trial Team Chitra Kulkarni Fergusson M112 Monday After School
Model United Nations Club Cindy Zhang/ Moore A232 Thursday
Oxfam Club Jaclyn Liu Doggett C110 Monday
Philosophy Club Ralph Haddad/Om Kapoor Pirie M110 Monday
Pic Trip Club Alec Owen McCabe M127 Wednesday
Photography Club Om Kapoor I. Johnson/Eckert B200/M111 Wednesday/Friday
Physics Club Nikhil Dodd/Anthony Lam Thrasher C114 Thursday
Poly Club Alexa Schaumkel Vasquez A008 Thursday
Programming Club Samuel Escapa Rainaldi A157 Wednesday
Red Cross Club Miranda Huang Moore A232 Monday
Rubik's Cube Club Benjamin Pang Tribuzi M2 Monday
SMASH Club Theo Philliber Rainaldi A157 Tuesday/Thursday
Spike Ball Club Ethan Low Eckert M111 Wednesday
SPIRE HK Marcus Chan Steinbrecher A222 Monday
Stress Relief Club Tommy Scanlon Zenilman C110 Wednesday
Students in Action/Jefferson Awards  Alice Zheng Cowey A007 Thursday
Supernatural Club Grace Curry Teague A216 Tuesday
Tech for Girls Club Abhaya Krishnan-Jha Dirksen A234 Monday
Toastmasters Club Priyanka Goswami Field A235 Wednesday
Ukelele Club Katie Lunardi Tribuzi M2 Tuesday
Unicef Kevin Huo Kalinski A220 Friday
Writers Block Creative Writing Club Chaya Chudasama Eckert M111 Thursday
Yoga Club Mary Bradford Tribuzi Dance Room Monday